Opublikowano

Dobre sposoby na utrzymanie auta w czystości

Jak to jest, że niektóre pojazdy wyglądają nieskazitelnie, a inne odstraszają zabałaganionym wnętrzem i lakierem błagającym o odrobinę uwagi? Wiemy, że niemal wszystko zależy od właściciela, ale czy są jakieś sprawdzone sposoby na czyste auto?

Utrzymanie auta w czystości
Sposoby na utrzymanie auta w czystości

„Jak do tego doszło, nie wiem”

Bałagan, bałagan i jeszcze raz bałagan. Jeśli w zakamarkach swojego auta bez problemu możesz znaleźć zużyte chusteczki, puste butelki, czy masę innych niepotrzebnych rzeczy to niestety poległeś na starcie. Twój samochód z zewnątrz pewnie nie wygląda wcale lepiej niż wewnątrz. Całe szczęście można jeszcze tchnąć w niego drugie życie. Utrzymanie auta w czystości nie jest wcale takie trudne, jednak trzeba nieustannie o nie dbać. Jeśli jednak trochę sobie ostatnio odpuściłeś rytuały pielęgnacyjne to należałoby wziąć się w garść i doprowadzić samochód do stanu używalności. W końcu raz na jakiś czas trzeba sobie przypomnieć w jakim kolorze jest lakier.

Cały proces krok po kroku, czyli utrzymanie auta w czystości

Skoro już udało ci się zebrać chęci na zadbanie o przyjaciela na 4 kołach, to teraz warto by zacząć wszystko od rzeczy, która sprawi, że szybko będzie widoczny postęp. Chodzi tu mianowicie o pozbycie się niepotrzebnych rzeczy. Nie ma nic gorszego niż cała masa gratów, która zalega w pojeździe. Kolejnym krokiem powinno być odkurzanie i wycieranie plastików. W przypadku rutynowego sprzątania nic więcej nie trzeba robić jeśli chodzi o wnętrze. W przypadku karoserii sprawdzi się metoda mycia na dwa wiadra. Jeśli jeszcze o niej nie słyszeliście to odsyłamy do wpisu na blogu, gdzie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje na ten temat.

Znacie już podstawy, dla niektórych z pewnością oczywiste, ale dla innych przydatne. Teraz śmiało możecie się zabierać do pracy.

Zespół TOP KOLOR