Opublikowano

Mikrofibra – dlaczego zawładnęła sercami auto-detailingowców?

Każdy amator domowej pielęgnacji auta ma w swoim arsenale ściereczkę z mikrofibry. Co jest w niej takiego niezwykłego, że sięgają po nią nie tylko profesjonaliści?

Mikrofibra w auto detailingu
Mikrofibra w auto detailingu

Czym jest mikrofibra?

Warto zacząć od wyjaśnienia pojęcia, które gra tutaj główną rolę (przynajmniej dla formalności). Mikrofibra to typ mikrowłókna powstałego przy użyciu nowych technologii. Jest to mieszanka włókien poliestrowych oraz nylonowych. Te, które otrzymujemy są aż 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa i są wykorzystywane w przemyśle tekstylnym.

Jedna ściereczka do wszystkiego?

Ściereczka ściereczce nierówna i dlatego niektórzy mogą mieć problem z jej wyborem. Grube tkaniny idealnie sprawdzą się przy osuszaniu lakieru i docieraniu wosku oraz pasty polerskiej. Z kolei te cieńsze przeznaczone są do odtłuszczania powłoki lakierniczej, czyszczenia szyb oraz skórzanej tapicerki, pielęgnacji plastików, czy aplikacji powłoki ceramicznej na lakier. Im grubsza ściereczka tym bardziej chłonna i właśnie dlatego są one lepsze jeśli chodzi o pracę z woskiem, czy innymi preparatami, ponieważ są w stanie wchłonąć większą ilość produktu. Tym samym wychodzi na to, że nie można posiadać jednej ściereczki i używać jej do każdego rodzaju prac. Z pewnością jest to smutna informacja dla pasjonatów minimalizmu, ale trzeba się z tym pogodzić.

Dlaczego mikrofibra cieszy się taką popularnością?

Ściereczki z mikrofibry są idealnym narzędziem pracy wielu auto detailingowców. Aby jak najdłużej cieszyły się swoimi właściwościami trzeba o nie odpowiednio dbać. Najlepiej prać je w pralce w temperaturze ok.40 stopni, a z pewnością jeszcze długo nam posłużą.

Zespół TOP KOLOR