Opublikowano

Niewidzialna wycieraczka – czym jest i na jakiej zasadzie działa

Po co komu niewidzialna wycieraczka skoro ma widzialne, działające i świetnie radzące sobie z opadami atmosferycznymi? W sumie dobre pytanie. Nie na każdej szybie sprawdzi się idealnie i nie każdemu przypadnie do gustu.

Niewidzialna wycieraczka
Niewidzialna wycieraczka

Warunki pogodowe

Pogoda ma niezaprzeczalny wpływ na jakość i komfort jazdy. Latem często spotykamy się z oślepiającym słońcem, z którym ledwo radzą sobie okulary przeciwsłoneczne. Jak ktoś o nich zapomni, to możemy mu tylko współczuć. Promienie słoneczne ograniczają widoczność, a w pewnych momentach wręcz uniemożliwiają rozpoznanie koloru sygnalizacji świetlnej. Niestety są to przeciwności, które musimy zaakceptować, bo raczej trudno było by się ich pozbyć. Deszcz, czy śnieg również potrafią być prawdziwym utrapieniem kierowców. O ile wycieraczki jako tako radzą sobie z przednią szybą, tak ściekająca po bocznych szybach woda stanowi niekiedy niemałą przeszkodę jeśli chodzi o poruszanie się po mieście. Na bocznych szybach niestety nie ma wycieraczek, które mogłyby się rozprawić z cieczą zniekształcającą obraz. Na szczęście niewidzialna wycieraczka pomaga w zniwelowaniu tego problemu.

Niewidzialna wycieraczka

Jest to produkt, który po rozprowadzeniu na szybie tworzy powłokę hydrofobową, czyli odpychającą wodę. Dzięki zastosowaniu niewidzialnej wycieraczki podczas szybkiej jazdy deszcz spływa po szybie w formie kropel, które szybko znikają dzięki pędowi powietrza, a powierzchnie dłużej są czyste. Niestety jest jedna mała wada, która sprawia, że używanie jej na przedniej szybie jest raczej problematyczne, a nawet niewskazane. Mechaniczne wycieraczki, które podczas jazdy z dużą prędkością nie są prawie wcale potrzebne, bardzo źle działają na powierzchni hydrofobowej, przeskakują i piszczą. Dzieje się tak dlatego, że powierzchnia na której działają jest prawie cała sucha (z wyjątkiem kilku kropelek wody), a wycieraczki sprawnie działają jedynie na mokrym szkle. Niezależnie od tego zastosowanie niewidzialnej wycieraczki może w niektórych przypadkach poprawić komfort jazdy. Warto przetestować produkt, bo może akurat nam przypadnie on do gustu.

Pozdrawiamy TOP KOLOR