Opublikowano Dodaj komentarz

Goldcar Remover – preparat do usuwania lakierów

Każdy samochód może w pewnym momencie potrzebować nałożenia nowej warstwy lakieru. Dlatego też warto zastanowić się nad środkiem, który skutecznie pomoże pozbyć się obecnej powłoki aż do gołej blachy. Na rynku istnieje wiele różnych produktów, jednak Goldcar Remover od Grupy CSV, czyli preparat do usuwania powłok lakierniczych, to absolutny numer jeden.

Zastosowanie preparatu do usuwania lakierów Goldcar Remover

Oczywiście oprócz karoserii samochodów można także korzystać z niego na takich powierzchniach, jak kamień, szkło,
beton, drewno czy nawet asfalt. Dlatego dobrze będzie się sprawdzał do pozbywania się zabrudzeń z m.in. pistoletów
natryskowych, kabin lakierniczych czy też maszyn i różnych sprzętów pomocniczych przy tego typu zadaniach. Należy
pamiętać, że Goldcar Remover jest niezwykle silnym preparatem, dlatego odradza się stosowanie go na plastik. Istnieje duże
ryzyko, że materiał ten pod wpływem substancji, mógłby się rozpuścić. Warto również zaznaczyć, że przed
zastosowaniem środka do usuwania lakieru, należy sprawdzić w jednym miejscu odporność metalu czy też innego
podłoża na działanie produktu.

Jak korzystać z preparatu do usuwania lakierów Goldcar Remover?

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, warto zadbać o to, by przy twardych warstwach farby najpierw wstępnie
zmatowić całą powierzchnię. Dzięki temu uzyska się lepszy efekt. Przed użyciem spray powinno się mocno wstrząsnąć.
Za sprawą silnych substancji, które wykorzystano do stworzenia preparatu do usuwania lakieru Goldcar Remover,
osłabiane są wiązania pomiędzy warstwą farby a powierzchnią. Dzięki temu znacznie łatwiej i sprawniej odbywa się
zdejmowanie starej powłoki. Efektywność tego środka uzależniona jest przede wszystkim od jakości, a także rodzaju czy
też wieku warstwy. W związku z tym czas działania tego sprayu może wynosić od 15 do 60 minut. Należy także liczyć się
z tym, że konieczne będzie powtórzenie całego procesu.

To, o czym warto wiedzieć, to fakt, że ściągnięta z danej powierzchni farba jest odpadem chemicznym, który powinno się
w odpowiedni sposób zutylizować, by dbać o nasze środowisko.

Opublikowano

Jak powstaje lakier samochodowy?

Kolor oraz wygląd karoserii są czymś, co zaraz po ogólnej konstrukcji wpływa na postrzeganie auta. Rodzajów lakierów jest mnóstwo: matowe, błyszczące, metaliczne… Każdy producent samochodów stara się zaoferować klientowi coś interesującego i stworzyć lakier dopasowany do jego potrzeb.

lakier

Źródło inspiracji przy tworzeniu lakieru

Projektanci lakierów czerpią inspirację z różnych źródeł. Są to kolory aut konkurencji, otaczający świat oraz wiele innych czynników. Czasami także na skutek eksperymentów może powstać coś niezwykłego i intrygującego. Lakier, który zachwyci każdego.

Projektowanie koloru

Projektowanie koloru lakieru wbrew pozorom może dość długo trwać. Tak naprawdę, im lepszych efektów oczekujemy, tym więcej pracy wkładamy w przygotowanie odpowiednich elementów składowych. Nawet najdrobniejsza zmiana w ilości użytych pigmentów może skutkować innym efektem końcowym. Projektanci bardzo długo zajmują się opracowaniem odpowiedniej formuły. Dobieranie i testowanie koloru w różnym oświetleniu może trwać nawet 3 lata.

Mieszanie pigmentów

W specjalnym mieszalniku, do którego trafiają różne pigmenty, przygotowuje się próbki lakieru. Następnie nanosi się je na aluminiowe blachy i bada takie parametry lakieru jak giętkość, czy właściwości odbijania światła. Po przejściu tych testów lakier nakłada się na większą powierzchnię i sprawdza ostatecznie, jak się prezentuje.

Opublikowano

Woskowanie i powłoka ceramiczna

Powłoka ceremiczna to forma zabezpieczenia karoserii. Taką formą jest także woskowanie. Czym zatem się od siebie różnią? Co jest trwalsze i bardziej praktyczne ?

Woskowanie i powłoka ceramiczna
Woskowianie i powłoka ceramiczna

Woskowanie

Woskowanie jest podstawową formą zabezpieczenia karoserii i może je wykonać każdy, nie tylko profesjonalista. Zabieg ten wydobywa głębię koloru i tworzy na powierzchni efekt lustra. Po takiej nawoskowanej powierzchni doskonale spływa deszcz, nie tworząc dużych nieregularnych plam tylko pojedyncze kropelki.
Woskowanie przeprowadza się na umytej, dokładnie oczyszczonej powierzchni. Wosk nakładamy za pomocą gąbki lub specjalnego aplikatora. Produkt wcieramy w karoserię okrężnymi ruchami do momentu, w którym zacznie przysychać. Wtedy zaczynamy polerować karoserię tak długo aż uzyskamy lśniącą powierzchnię. Nie potrzeba przy tym dużego nacisku, a jedynie cierpliwości.

Powłoka ceramiczna

Powłoka ceramiczna ma podobne właściwości, jednak cechuje się o wiele większą trwałością. Należy nakładać ją na odtłuszczoną powierzchnię auta i małymi partiami. Gdy kolor powłoki zacznie się zmieniać, możemy rozpocząć polerowanie. Po nałożeniu i wypolerowaniu pierwszej warstwy, nakładamy jeszcze dwie dla uzyskania maksymalnej trawałości. Powłoka ceramiczna jest dużo twardsza niż wosk, który nie zabezpiecza w żaden sposób powierzchni lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Opublikowano

Wady lakieru i błędy w lakierowaniu

Na fabrycznie nowym aucie lakier wygląda nieskazitelnie. W razie przeprowadzenia kolejnego lakierowania zmieni się grubość lakieru, a czasami mogą też pojawić się odpryski, przebarwienia i plamki. Są one skutkiem błędów lakierników.

Cadillac wady lakieru i błędy w lakierowaniu

Błędy w lakierowaniu

Niekiedy zmuszeni jesteśmy oddać auto do lakiernika. Dzieje się tak, gdy auto ulegnie wypadkowi lub z innych przyczyn powstaną na lakierze uszkodzenia wymagające lakierowania mniejszej lub większej powierzchni. Chcąc oszczędzić pieniądze może zdarzyć się, że oddamy auto w ręce mało doświadczonego „fachowca”. Jego praca może przynieść skutki bardzo różniące się od przewidywanych i nieprzyjemnie nas zaskoczyć. W końcu kto chciałby na własnym aucie dostrzec błędy w lakierowaniu?

Wady lakieru

Wady lakieru są skutkiem źle przeprowadzonego lakierowania. Lakiernicy chcąc oszczędzić na czasie pomijają niektóre istotne kroki, albo nie przykładają dużej wagi do jakości ich pracy. Przekłada się to na rezultaty pozostawiające wiele do życzenia. Jednymi z najczęściej spotykanych wad są:

 • odpryskujący na krawędziach lakier
 • pękający lakier bezbarwny
 • łuszczący się lakier
 • plamki na powierzchni
 • zacieki.

Na lakierowaniu nie warto oszczędzać, bo może okazać się, że przez błędy w lakierowaniu będzie konieczne poprawienie źle wykonanej usługi.

Opublikowano

TOPKOLOR na terenie województwa pomorskiego

TOP KOLOR to mieszalnia lakierów samochodowych i sklep internetowy z akcesoriami lakierniczymi i autokosmetykami. Nasza siedziba mieści się na terenie województwa pomorskiego, a jej drzwi stoją otworem dla wszystkich klientów.

TOP KOLOR na terenie województwa pomorskiego
TOP KOLOR na terenie województwa pomorskiego

TOP KOLOR

Sklep i mieszalnia lakierów samochodowych TOP KOLOR znajdują się na terenie województwa pomorskiego, a dokładniej w Żukowie. To właśnie tam narodził się pomysł na firmę i tam ona powstała. Nasza siedziba mieści się przy ulicy Gdyńskiej 43, więc skoro znacie już adres to śmiało możecie nas odwiedzać. Z wielką przyjemnością odpowiemy na nurtujące was pytania, doradzimy, albo pomożemy wybrać potrzebne produkty.

Czy jesteśmy jedyni na terenie województwa pomorskiego?

Mieszalni lakierów samochodowych w obrębie województwa jest jeszcze kilka, ale robimy co w naszej mocy, aby stać się tą najlepszą. Ogromną wagę przykładamy do zadowolenia klienta, ponieważ zadowolony klient, to taki, którego zaufanie powoli zyskujemy. Baza takich klientów jest dla nas niezmiernie wielkim powodem do dumy.

Oferta

Sklep TOP KOLOR posiada szeroką gamę akcesoriów lakierniczych, autokosmetyków i lakierów. Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści znajdą coś dla siebie. Wybierać mogą spośród wielu sprawdzonych i dobrych jakościowo produktów, na których sami pracujemy. Możecie mieć więc pewność, że produkty które wam oferujemy i polecamy są skuteczne. Oferujemy także usługę dobierania lakieru w której dążymy do perfekcji. Nieustannie staramy się zmieniać na lepsze i utrzymać nasze usługi na jak najwyższym poziomie.

Pozdrawiamy TOP KOLOR

Opublikowano

Akcesoria do mycia samochodu

Każdy kto kiedykolwiek próbował oszczędzić na produktach i akcesoriach do mycia auta, wie że to nie zawsze ma dobry wpływ na karoserię. Akcesoriów jest dosyć sporo, więc jest spośród czego wybierać. Aby na własne życzenie nie pogorszyć stanu pojazdu należy ostrożnie dobierać akcesoria do mycia samochodu.

Akcesoria do mycia samochodu
Akcesoria do mycia samochodu

Czym myć auto i dlaczego?

Warto pamiętać, że nie wszystko to co nadaje się do mycia nadwozia, sprawdzi się przy przecieraniu plastików wewnątrz. Jest to jeden z powodów, z których stosowanie różnych akcesoriów do różnych rodzajów nawierzchni nabiera większego sensu. Możemy wybierać spośród gąbek, ściereczek, rękawic, czy nawet szczotek. Takie akcesoria do mycia samochodu są z pewnością sprawdzą się lepiej niż szorstka gąbka do mycia naczyń.

 • Ściereczki z mikrofibry idealnie nadają się do przecierania konsoli. Wystarczy tylko taką suchą ściereczką przejechać po zakurzonej powierzchni.
 • Gąbka sprawdza się przy myciu karoserii, jednak należy uważać żeby nie przyczepiły się do niej ziarenka piasku lub inne drobne zanieczyszczenia. Przy odrobinie nieuwagi mogłaby się wydarzyć mała katastrofa. Jeśli chcemy używać gąbki to warto robić to przy pomocy metody mycia na dwa wiadra.
 • Kolejnym bardzo praktycznym wynalazkiem jest rękawica. Jej włókna charakteryzują się dużą delikatnością i nadają zarówno do mycia, jak i polerowania karoserii samochodowej. Ponadto taka rękawica jest bardzo wygodna, ponieważ wystarczy nałożyć ją na rękę i już jesteśmy gotowi do pracy.

Podczas mycia naszego pojazdu warto posługiwać się tym, co odpowiada nam i pasuje najbardziej.

Pozdrawiamy – Zespół TOPKOLOR

Opublikowano

Matowy lakier samochodowy i jego charakterystyka

Matowy lakier to coś co zachwyca swoim wyglądem i przyciąga wielu miłośników aut, a już szczególnie tych sportowych. Wiemy jednak, że wygląd to nie wszystko. Trwałość lakieru oraz sposób pielęgnacji mają ogromny wpływ na podjęcie (lub nie) decyzji o pokryciu swojego samochodu matowym lakierem.

Matowy lakier samochodowy i jego charakterystyka
Matowy lakier samochodowy i jego charakterystyka

Jak otrzymać matowy lakier samochodowy?

Co ciekawe matowe lakiery nie różnią się za bardzo od lakierów akrylowych. Zwykle posiadają one 4 warstwy i grubość wahającą się w przedziale od 80 do 120 mikronów. W pierwszej kolejności na surową karoserię nakłada się specjalny wypełniacz i podkład, które mają na celu jak najlepsze wygładzenie powierzchni. Owe produkty posiadają właściwości antykorozyjne i doskonale przygotowują powierzchnię pod lakier bazowy. Baza ma wpływ na to jaki kolor będzie miało auto. Na matową bazę nakłada się mieszankę bezbarwnego lakieru i specjalnej pasty matującej. W paście znajdują się składniki odpowiedzialne za matowy wygląd auta (krzemionki i woski). Im więcej pasty matującej tym efekt końcowy będzie bardziej intensywny. Podczas wysychania cząsteczki środków matujących równomiernie się rozkładają tworząc lekko chropowatą powierzchnię. Po przejściu przez wszystkie te kroki otrzymujemy matowy lakier samochodowy, który cieszy nas wyglądem.

Wady i zalety

Pierwszą nasuwającą się na myśl zaletą jest wygląd. Niestety później jest tylko gorzej, ponieważ wady zaczynają przeważać. Matowy lakier jest przede wszystkim podatny na uszkodzenia. Otarcie się gałęzi o auto, czy przypadkowe przejechanie paznokciem mogą narobić wielu szkód. Chropowata powierzchnia przyczynia się natomiast do tego, że na lakierze widać nawet najmniejsze zabrudzenia, które trzeba często usuwać. W tym przypadku warto się poważnie zastanowić, czy ważniejszy jest dla nas wygląd lakieru czy jego funkcjonalność.

Pozdrawiamy ekipa TOP KOLOR

Opublikowano

Jak wyczyścić reflektory?

Reflektory są niemalże jak oczy naszego auta. Zaznaczają one naszą pozycję w ruchu drogowym, a w nocy przyczyniają się do ulepszenia widoczności. Można by długo mówić o ich funkcjonalności oraz znaczeniu w poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pytanie jednak brzmi : jak wyczyścić reflektory, które zostały naznaczone upływem czasu?

Jak wyczyścić reflektory w aucie?
Jak wyczyścić reflektory w aucie?

Matowienie reflektorów

W wielu autach, a już szczególnie w starszych modelach możemy zaobserwować matowienie reflektorów. Proces ten spowodowany jest przede wszystkim upływem czasu. Drugim z powodów jest tworzywo sztuczne, z którego wykonywane są lampy samochodów. Jest ono szczególnie narażone na zmienne warunki atmosferyczne, których niestety nie da się uniknąć. Przez taką zmatowioną powierzchnię auto wygląda nieestetycznie, a światło lamp pada na drogę pod nieprawidłowym kątem. Może to nawet doprowadzić do sytuacji, w której stacja diagnostyczna nie dopuści pojazdu do ruchu, a tego przecież nie chcemy. Zatem jak wyczyścić reflektory, a raczej tchnąć w nie drugie życie…?

Regeneracja lamp samochodowych

Dobra wiadomość jest taka, że możemy samodzielnie doprowadzić lampy do tzw. porządku.

 • Wystarczy, że zaczniemy od zabezpieczenia powierzchni wokół reflektorów. Najlepiej sprawdzi się tutaj szeroka taśma.
 • Kolejnym krokiem będzie dokładne umycie i odtłuszczenie powierzchni reflektorów.
 • W zależności od stopnia zniszczenia reflektorów matowimy lampy za pomocą wodnego papieru ściernego o gradacji 2500 i 3000 (w przypadku gdy są tylko lekko zniszczone). Jeśli są w gorszym stanie to warto zacząć od niższej gradacji (np. 800) i stopniowo ją zwiększać. Pod żadnym pozorem nie wolno wykonywać papierem ściernym kolistych ruchów. Powinny one być poziome oraz pionowe.
 • Na sam koniec polerujemy reflektory, uważając żeby nie dopuścić do przegrzania powierzchni.

I gotowe! Możemy cieszyć się pięknymi i lśniącymi reflektorami.

TOP KOLOR Żukowo (Zachodniopomorskie)

Opublikowano

Dobre sposoby na utrzymanie auta w czystości

Jak to jest, że niektóre pojazdy wyglądają nieskazitelnie, a inne odstraszają zabałaganionym wnętrzem i lakierem błagającym o odrobinę uwagi? Wiemy, że niemal wszystko zależy od właściciela, ale czy są jakieś sprawdzone sposoby na czyste auto?

Utrzymanie auta w czystości
Sposoby na utrzymanie auta w czystości

„Jak do tego doszło, nie wiem”

Bałagan, bałagan i jeszcze raz bałagan. Jeśli w zakamarkach swojego auta bez problemu możesz znaleźć zużyte chusteczki, puste butelki, czy masę innych niepotrzebnych rzeczy to niestety poległeś na starcie. Twój samochód z zewnątrz pewnie nie wygląda wcale lepiej niż wewnątrz. Całe szczęście można jeszcze tchnąć w niego drugie życie. Utrzymanie auta w czystości nie jest wcale takie trudne, jednak trzeba nieustannie o nie dbać. Jeśli jednak trochę sobie ostatnio odpuściłeś rytuały pielęgnacyjne to należałoby wziąć się w garść i doprowadzić samochód do stanu używalności. W końcu raz na jakiś czas trzeba sobie przypomnieć w jakim kolorze jest lakier.

Cały proces krok po kroku, czyli utrzymanie auta w czystości

Skoro już udało ci się zebrać chęci na zadbanie o przyjaciela na 4 kołach, to teraz warto by zacząć wszystko od rzeczy, która sprawi, że szybko będzie widoczny postęp. Chodzi tu mianowicie o pozbycie się niepotrzebnych rzeczy. Nie ma nic gorszego niż cała masa gratów, która zalega w pojeździe. Kolejnym krokiem powinno być odkurzanie i wycieranie plastików. W przypadku rutynowego sprzątania nic więcej nie trzeba robić jeśli chodzi o wnętrze. W przypadku karoserii sprawdzi się metoda mycia na dwa wiadra. Jeśli jeszcze o niej nie słyszeliście to odsyłamy do wpisu na blogu, gdzie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje na ten temat.

Znacie już podstawy, dla niektórych z pewnością oczywiste, ale dla innych przydatne. Teraz śmiało możecie się zabierać do pracy.

Zespół TOP KOLOR

Opublikowano

Mikrofibra – dlaczego zawładnęła sercami auto-detailingowców?

Każdy amator domowej pielęgnacji auta ma w swoim arsenale ściereczkę z mikrofibry. Co jest w niej takiego niezwykłego, że sięgają po nią nie tylko profesjonaliści?

Mikrofibra w auto detailingu
Mikrofibra w auto detailingu

Czym jest mikrofibra?

Warto zacząć od wyjaśnienia pojęcia, które gra tutaj główną rolę (przynajmniej dla formalności). Mikrofibra to typ mikrowłókna powstałego przy użyciu nowych technologii. Jest to mieszanka włókien poliestrowych oraz nylonowych. Te, które otrzymujemy są aż 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa i są wykorzystywane w przemyśle tekstylnym.

Jedna ściereczka do wszystkiego?

Ściereczka ściereczce nierówna i dlatego niektórzy mogą mieć problem z jej wyborem. Grube tkaniny idealnie sprawdzą się przy osuszaniu lakieru i docieraniu wosku oraz pasty polerskiej. Z kolei te cieńsze przeznaczone są do odtłuszczania powłoki lakierniczej, czyszczenia szyb oraz skórzanej tapicerki, pielęgnacji plastików, czy aplikacji powłoki ceramicznej na lakier. Im grubsza ściereczka tym bardziej chłonna i właśnie dlatego są one lepsze jeśli chodzi o pracę z woskiem, czy innymi preparatami, ponieważ są w stanie wchłonąć większą ilość produktu. Tym samym wychodzi na to, że nie można posiadać jednej ściereczki i używać jej do każdego rodzaju prac. Z pewnością jest to smutna informacja dla pasjonatów minimalizmu, ale trzeba się z tym pogodzić.

Dlaczego mikrofibra cieszy się taką popularnością?

Ściereczki z mikrofibry są idealnym narzędziem pracy wielu auto detailingowców. Aby jak najdłużej cieszyły się swoimi właściwościami trzeba o nie odpowiednio dbać. Najlepiej prać je w pralce w temperaturze ok.40 stopni, a z pewnością jeszcze długo nam posłużą.

Zespół TOP KOLOR