Opublikowano

Metoda mycia na dwa wiadra

Z myciem jak to z myciem… co tu dużo tłumaczyć. Trochę wody odpowiedni detergent i po sprawie. Nie ukrywamy jednak, że można tego dokonać na wiele różnych sposobów: na myjni, u profesjonalistów, albo na własnym podwórku. To właśnie z tym ostatnim wiąże się metoda mycia na dwa wiadra.

Metoda mycia na dwa wiadra
Metoda mycia na dwa wiadra

Co trudnego może być w myciu?

Trzeba przyznać, że mycie auta jest wyjątkowo łatwą czynnością. Możnaby się zastanawiać jak ktokolwiek miałby wykonać nieprawidłowo, czy nawet nie wiedzieć jak się za tę czynność zabrać. Niby lekko zabawne, ale nawet tak prostą czynność można przysłowiowo „zepsuć”. Jak? Na przykład przez używanie płynu do naczyń zamiast profesjonalnych kosmetyków. Chodzi mianowicie o używanie produktów zgodnie z ich przeznaczeniem, ponieważ ma to istotny i przede wszystkim widoczny wpływ na wygląd karoserii.

Metoda mycia na dwa wiadra – na czym to polega?

Zatem na czym polega owa metoda mycia na dwa wiadra? Przypuszczamy, że najistotniejszej rzeczy już się domyśliliście… do jej przeprowadzenia niezbędne są dwa wiadra. Zacznijmy jednak od początku. Jest to metoda niezwykle przydatna dla osób nie mających możliwości częstego korzystania z myjni, ale chcących samodzielnie zadbać o auto. Nie da się ukryć, że druga opcja może okazać się lepsza przy większej częstotliwosci powtarzania, że względu na większą higienę. Przechodząc do rzeczy… do przeprowadzenia całego procesu będą nam potrzebne dwa wiadra: jedno z szamponem do mycia oraz drugie z czystą wodą do płukania. Warto zaznaczyć, że auto należy myć w cieniu. W przeciwnym wypadku, szampon może zasychać na powierzchni auta i być uciążliwy w spłukiwaniu, a nawet spowodować uszkodzenia w lakierze. Wodę z szamponem rozrabiamy według zaleceń producenta. Zbyt mała ilość produktu może być niewystarczająca do usunięcia brudu, a przez zbyt dużą ilość mogą powstać zacieki. W wiadrze z czystą wodą płuczemy rękawicę, którą myjemy auto za każdy razem przed zamoczeniem jej w wiadrze z szamponem. Mycie zaczynamy od góry i kończymy na dole oraz w ten sam sposób płuczemy cały pojazd. Na koniec można przetrzeć auto ściereczką z mikrofibry i gotowe!