Opublikowano

Felgi – jak prawidłowo i skutecznie je czyścić?

Patrząc na czysty lakier czujemy dumę, ale co jeśli nieskazitelny wygląd zakłócają brudne felgi? Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo je wyczyścić ze względu na pył z klocków hamulcowych oraz inne zanieczyszczenia drogowe. A więc czy jest sposób, aby się ich pozbyć w miarę szybko i bezproblemowo?

Czyste felgi
Czyszczenie felg

Zadbane felgi

Nie trzeba chyba wspominać, że w przypadku aut, wygląd ma ogromne znaczenie. Zarówno piękne zadbane wnętrze, jak i błyszczący, wręcz nieskazitelnie czysty lakier. Oczywiście nie warto popadać w przesadę. W każdym razie nie chcielibyśmy, aby ten niesamowity efekt psuły brudne felgi. Na nasze szczęście są sposoby, którymi możemy się posłużyć, aby utrzymać je w jak najlepszej formie.

Od czego zacząć?

Na samym początku warto się upewnić, że felgi są zimne (praca na rozgrzanych jest niewskazana). W przypadku większych zanieczyszczeń można je przemyć wodą. Następnie felgę należy dokładnie pokryć specjalnie do tego przeznaczonym preparatem i odczekać kilka minut aż zacznie działać. Płyn zmieni kolor z bezbarwnego na czerwony (może to nie wystąpić w przypadku mniejszych zabrudzeń). Nazywa się to krwawieniem felgi. Dzięki temu spektakularnemu efektowi dokładnie widać w których miejscach znajdowało się najwięcej zanieczyszczeń, które rozpuszcza specyfik. Warto jednak nadmienić, że nie każdy płyn daje taki efekt. W przypadku większych zabrudzeń może być konieczne użycie szczotki lub gąbki, a w trudno dostępnych miejscach nawet pędzelka. Pozwala to na dokładne pokrycie preparatem miejsc, w których zalega największy brud. Na rynku dostępne są specjalne pędzelki odporne na chemię przeznaczone specjalnie do czyszczenia felg. Na zakończenie całego procesu obficie spłukujemy felgę wodą, aby pozbyć się kwasowego roztworu. I gotowe!

http://www.topkolor.eu/kategoria-produktu/shiny-garage/kola/