Opublikowano

Mieszalnia lakierów samochodowych – Żukowo

To ciekawe jak na przestrzeni lat rozwinęła się motoryzacja i jak od auta produkowanego w tylko jednym kolorze … przeszliśmy do stworzenia miejsca wychodzącego na przeciw potrzebom wymagających klientów – mieszalni lakierów samochodowych.

Mieszalnia lakierów samochodowych Żukowo
Mieszalnia lakierów samochodowych Żukowo

Odrobina historii w nawiązaniu do mieszalni lakierów samochodowych

w 1885r. Karl Benz skonstruował pierwszy samochód. Niecałe 20 lat później, bo już w 1903r. amerykański przedsiębiorca Henry Ford, założył w Detroit firmę produkującą auta na skalę masową. Nadwozie słynnych Fordów T było w kolorze czarnym, ze względu na trwałość i stosunkową trwałość. Co prawda z linii montażowej zjeżdżały czasami auta w innym kolorze, jednakże była to niebywała rzadkość. Henry Ford posiadał nawet słynną dewizę :

„Możesz otrzymać samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny.”

Henry Ford

W dzisiejszych czasach nie mamy raczej problemu ze zbyt małym zróżnicowaniem kolorystycznym samochodów, wręcz przeciwnie, na rynku pojawiają się coraz nowsze i bardziej fantazyjne odcienie. Wraz z rozwojem przemysłu samochodowego i rozpowszechnieniem aut, zaczęło wzrastać zapotrzebowanie na unikatowe kolory będące synonimem wyjątkowości. Wśród społeczeństwa można zaobserwować różne tendencje, np. do kupowania pojazdów w kolorze czerwonym czy srebrnym. Aby nadążyć za potrzebami klientów wymagających czegoś więcej niż gotowych lakierów fabrycznych powstała mieszalnia lakierów samochodowych. Nie jest to na tyle popularne rozwiązanie, aby korzystał z niego każdy warsztat blacharsko-lakierniczy. Dlatego też wielu z was może pierwszy raz o czymś takim słyszeć!

Mieszalnia lakierów samochodowych – Żukowo

Absolutną podstawą w takim miejscu jest wiedza o procesie powstawania lakierów samochodowych i o tym, w jaki sposób łączyć ze sobą gotowe mieszanki. Wszystko po to, aby otrzymać zadowalający efekt. W naszej mieszalni lakierów w Żukowie mamy najnowszy sprzęt pozwalający dobrać idealny kolor. Podchodzimy do naszej pracy z pasją i jesteśmy z tego naprawdę dumni! Praca będąca przyjemnością przynosi najlepsze efekty z możliwych. Potwierdzają to nasi zadowoleni klienci, a my mamy nadzieję, że ich krąg będzie się ciągle poszerzał.

Pozdrawiamy

Zespół TOPKOLOR (Mieszalnia Lakierów Samochodowych Żukowo)