Opublikowano

Auto detailing – co to jest i na czym polega?

Jeśli znajome jest dla was jedynie pierwsze słowo tytułu… to bez obaw. Jesteśmy tu po to, aby wszystko wam wyjaśnić. I nie, wbrew pozorom auto detailing nie polega na pokrywaniu detali auta lakierem (ani nic z tych rzeczy), chociaż byłby to dosyć logiczny wniosek biorąc pod uwagę nazwę. Tego co się za nią skrywa dowiecie się z dalszej części artykułu.

Auto detailing
Auto detailing

Czym jest auto detailing?

Kojarzycie ten niepowtarzalny wygląd nowego auta? Błyszczący, idealnie gładki lakier, niesamowicie czyste wnętrze i charakterystyczny zapach? Jeśli tak, to już możecie się domyślać na czym polega auto detailing. Jeśli nie, to już spieszymy z wyjaśnieniami. Jest to proces polegający na bardzo dokładnym czyszczeniu wnętrza auta, jak i polerowaniu, myciu nadwozia. Mówiąc bardzo ogólnie jest to sekwencja, po zastosowaniu której auto wygląda, jakbyśmy niedawno wyjechali nim z salonu. Nieźle co?

Bo liczy się wnętrze…

Prace prowadzone w środku pojazdu skupiają się na odświeżeniu tapicerki, kokpitu oraz innych elementów wyposażenia. Polega to nie tylko na odkurzaniu, a tak naprawdę to od niego wszystko się dopiero zaczyna. Podczas tej czynności szczególną uwagę zwraca się na miejsca trudno dostępne, takie jak przestrzenie pod fotelami, czy łączenia elementów. Czyści się oraz konserwuje każdy element wyposażenia, dlatego efekt jest taki niesamowity.

To co dzieje się na zewnątrz też jest ważne

Działania skupiające się na lakierze rozpoczynają się od pomiaru jego grubości, a następnie niezwykle dokładnego mycia, bez pominięcia jakiegokolwiek elementu. Wszelkie rysy i zmatowienia są usuwane podczas polerowania. Na koniec lakier zabezpiecza się powłoką ceramiczną lub woskiem zależnie od preferencji klienta.

http://www.topkolor.eu/kategoria-produktu/shiny-garage/

http://www.topkolor.eu/kategoria-produktu/maszyny/