Opublikowano

Zapachy oraz odświeżacze do samochodu

Zapachy do auta mogą znacząco wpłynąć na komfort podróżowania … bo kto by nie chciał jeździć pojazdem, który pięknie pachnie?

Zapachy do samochodu tworzą wspomnienia
Zapachy do samochodu tworzą wspomnienia

Zmysł węchu, a wspomnienia

Węch jest jednym z ludzkich zmysłów i w niesamowity sposób łączy się ze wspomnieniami. Odpowiedzialny za zapachy ośrodek w mózgu znajduje się w pobliżu ośrodka odpowiedzialnego za wspomnienia. Dzięki temu wystarczy że poczujemy jakąś woń, a przeniesie nas ona w miejsce, w którym również ją czuliśmy. Czy nie byłoby wspaniale wsiadać do auta i za sprawą tylko jednej rzeczy, jaką są zapachy do samochodu, kolejny raz przeżywać najlepszych chwil życia? Chyba nikt nie odpowie na to pytanie negatywnie.

Zapachy do samochodu

Każdy z was powinien kojarzyć charakterystyczne choineczki zawieszane przy lusterku. Najczęściej można je zobaczyć w starszych autach albo w ciężarówkach. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle efektywny sposób na utrzymanie wyjątkowego zapachu w aucie przez dłuższy czas. Na rynku dostępne są różne warianty odświeżaczy, niekoniecznie w kształcie choinki. Najistotniejsze jest to, że zapachów jest mnóstwo i z pewnością nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie.

Oprócz tradycyjnych, wiszących przy lusterku zapachów możemy kupić także takie w sprayu. Są one doskonałym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy żeby coś nam dyndało w zasięgu wzroku, po środku przedniej szyby. Środek najlepiej rozpylać na dywaniki, czy materiałowe tapicerki. Najlepiej to zrobić po uprzednim posprzątaniu auta, bo w końcu czystość i niesamowity zapach to idealne połączenie.

Zapachy do samochodu – czy naprawdę warto?

Zapachy do samochodu nie są koniecznością , a dla części z was prawdopodobnie są zbędnym wydatkiem. Dla nas jest to jednak bardzo łatwy sposób na podkreślenie charakteru auta i umilenia klientowi wielu podróży.