Opublikowano

Akcesoria do mycia samochodu

Każdy kto kiedykolwiek próbował oszczędzić na produktach i akcesoriach do mycia auta, wie że to nie zawsze ma dobry wpływ na karoserię. Akcesoriów jest dosyć sporo, więc jest spośród czego wybierać. Aby na własne życzenie nie pogorszyć stanu pojazdu należy ostrożnie dobierać akcesoria do mycia samochodu.

Akcesoria do mycia samochodu
Akcesoria do mycia samochodu

Czym myć auto i dlaczego?

Warto pamiętać, że nie wszystko to co nadaje się do mycia nadwozia, sprawdzi się przy przecieraniu plastików wewnątrz. Jest to jeden z powodów, z których stosowanie różnych akcesoriów do różnych rodzajów nawierzchni nabiera większego sensu. Możemy wybierać spośród gąbek, ściereczek, rękawic, czy nawet szczotek. Takie akcesoria do mycia samochodu są z pewnością sprawdzą się lepiej niż szorstka gąbka do mycia naczyń.

  • Ściereczki z mikrofibry idealnie nadają się do przecierania konsoli. Wystarczy tylko taką suchą ściereczką przejechać po zakurzonej powierzchni.
  • Gąbka sprawdza się przy myciu karoserii, jednak należy uważać żeby nie przyczepiły się do niej ziarenka piasku lub inne drobne zanieczyszczenia. Przy odrobinie nieuwagi mogłaby się wydarzyć mała katastrofa. Jeśli chcemy używać gąbki to warto robić to przy pomocy metody mycia na dwa wiadra.
  • Kolejnym bardzo praktycznym wynalazkiem jest rękawica. Jej włókna charakteryzują się dużą delikatnością i nadają zarówno do mycia, jak i polerowania karoserii samochodowej. Ponadto taka rękawica jest bardzo wygodna, ponieważ wystarczy nałożyć ją na rękę i już jesteśmy gotowi do pracy.

Podczas mycia naszego pojazdu warto posługiwać się tym, co odpowiada nam i pasuje najbardziej.

Pozdrawiamy – Zespół TOPKOLOR