Opublikowano

Lakier auta – jak o niego dbać aby pozostał lśniący na dłużej ?

Patrząc na auto, jedną z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę, jest lakier. Lśniący i zadbany cieszy oko, a matowy i brudny tylko nas odpycha. A więc jak sprawić, żeby nasz lakier dłużej wyglądał jak nowy?

Zadbany lakier
Zadbany lakier

Część osób może nie zdawać sobie sprawy z faktu, że funkcją lakieru jest w głównej mierze ochrona karoserii przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak chociażby ciągłe zmiany temperatury będące przyczyną licznych odkształceń, a co za tym idzie osłabienia lakieru. Silne promieniowanie słoneczne, z którym mamy do czynienia w cieplejszych miesiącach może prowadzić do matowienia, i łuszczenia się lakieru. Szczególnie problematyczną porą roku jest jednak zima, kiedy mróz i śnieg długo zalegający na powierzchni samochodu powodują mikrouszkodzenia, a piasek, żwir i sól wymykające się spod kół stanowią dodatkowe niebezpieczeństwo. Wszystkie te czynniki mogą przyczynić się do tego, że dbanie o lakier auta i zapewnienie mu dobrego wyglądu stanie się problematyczne.

Jak zapobiec uszkodzeniom lakieru?

Zanim przystąpimy do jakichkolwiek działań, należy dokładnie umyć auto. Należy ostrożnie korzystać z myjni mechanicznych, ponieważ brud i piasek gromadzą się na powierzchni szczotek i przy częstym korzystaniu z nich lakier może zacząć tracić swój pierwotny blask. Lepszym wyborem będzie skorzystanie z myjki ciśnieniowej. Natomiast,aby umyć auto w domu warto skorzystać z przeznaczonych do tego celu szamponów samochodowych. Rozcieńczony z wodą szampon nanosimy na powierzchnię auta. Idealnie nadaje się do tego celu gąbka lub ściereczka z mikrofibry. Należy jednak uważać, aby nie znalazły się na nich zanieczyszczenia, które przy odrobinie nieuwagi mogłyby niechcący zarysować karoserię. Aby lakier dodatkowo zabezpieczyć i wygładzić można skorzystać z zabiegu polerowania w przypadku głębszych rys lub woskowania.

Sprawdź naszą ofertę kosmetyków samochodowych!

http://www.topkolor.eu/kategoria-produktu/shiny-garage/zadbany-lakier/

http://www.topkolor.eu/kategoria-produktu/shiny-garage/szampony-i-aktywne-piany/